Konferencja:
„Przyszłość zdrowia:
multidyscyplinarne podejście do wyzwań globalnych"
Serdecznie zapraszamy na konferencję „Przyszłość zdrowia”, która stanowi platformę dla interdyscyplinarnej wymiany wiedzy i doświadczeń dotyczących nowoczesnych technologii, innowacyjnych terapii i globalnych wyzwań zdrowotnych. Wydarzenie gromadzi specjalistów z różnych dziedzin, takich jak kosmetologia, medycyna, biotechnologia czy marketing, którzy wspólnie zastanowią się nad tym, jak zmieniające się potrzeby współczesnego społeczeństwa wpływają na rozwój branży zdrowotnej i beauty.
Konferencja „Przyszłość zdrowia” to przestrzeń, gdzie nauka, technologia i praktyka spotykają się, aby odpowiedzieć na globalne wyzwania zdrowotne. Udział w wydarzeniu to szansa na zdobycie aktualnej wiedzy, nawiązanie wartościowych kontaktów oraz inspirację do działania w zmieniającym się świecie zdrowia i urody.
Akademia Górnośląska im. Wojciecha Korfantego w Katowicach
ul. Harcerzy Września 1939 nr 3
19 maja 2025 r
O KONFERENCJI
To wydarzenie to unikalna okazja do wymiany wiedzy i doświadczeń z cenionymi specjalistami oraz nawiązania kontaktów w dynamicznie rozwijającym się obszarze nauk o zdrowiu.
Dołącz do nas i odkryj, jak kształtuje się przyszłość zdrowia i urody!
miejsce:
OPŁATY:
- WOLNY SŁUCHACZ: 100 ZŁ (cena obowiązuje przy zapisie do 30.04.2025, od 1.05.2025 150 zł), studenci AG wstęp wolny po wcześniejszej rejestracji
- ZŁOŻENIE ARTYKUŁU do publikacji w Zeszytach Naukowych Akademii Górnośląskiej (bez wystąpienia): 350 ZŁ
Każdy uczestnik otrzymuje certyfikat uczestnictwa oraz prezent od Sponsora wydarzenia
HARMONOGRAM
9.00-9.30
Rejestracja uczestników
Uroczyste otwarcie konferencji
dr Marta Adamczyk, Rektor Akademii Górnośląskiej
9.45-10.00
Zarządzanie relacjami z klientem w kosmetologii. Profilowanie behawioralne jako klucz do zrozumienia emocji i zachowań, które wpływają na sukces usług
dr Małgorzata Ruprich, Profesor AG
10.00-10.15
“Wykorzystanie biostymulatorów tkankowych w skutecznym działaniu przeciwstarzeniowym”
dr Beata Malara
10.15-10.30
“Kosmetyki pro- i prebiotyczne - kluczem do zdrowej skóry”
dr Katarzyna Wytyczak
10.30-10.45
“Wyzwania kosmetologiczne. Choroby cywilizacyjne a wygląd ciała”
mgr Alla Adamek
10.45-11.00
„Marketing immersyjny: jak technologie zmieniają oblicze usług kosmetologicznych”
mgr Marlena Grzymkiewicz
11.00-11.15
PRZERWA
11.15-11.30
“Osteopatia estetyczna jako najnowsze strategie terapie anti-aging”
mgr Iwona Bialik- Okopniarek
11.30-11.45
“Czy współczesna kosmetologia zna już przepis na eliksir młodości”
dr Małgorzata Janiczek
11.45-12.00
“Holistyczne podejście do zdrowia i urody w XXI wieku”
dr Sara Winkler
12.00-12.15
„Zdrowie skóry, a styl życia; jak kosmetolodzy mogą wspierać profilaktykę”
mgr Magdalena Bartkowiak
12.15-12.30
"Zarządzanie komunikacją marketingową z wykorzystaniem technologii, jako podstawa skutecznej sprzedaży usług branży beauty"
mgr Ewelina Sarnowska
12.30-12.45
ZAKOŃCZENIE
PRELEGENCI
dr Małgorzata Ruprich, prof. AG, MBA
Dziekan ds. Kształcenia Podyplomowego oraz Dziekan ds. Kierunku Kosmetologia. Doktor nauk społecznych w dyscyplinie zarządzania i jakości, profesor Akademii Górnośląskiej w Katowicach. Członek Rad Naukowych w recenzowanych czasopismach. Autor i współautor publikacji naukowych oraz monografii. Prelegentka na krajowych i międzynarodowych konferencjach naukowych oraz branżowych. Absolwentka studiów menedżerskich MBA w Oxford Brookes University, ze specjalizacją w zarządzaniu strategicznym. W zakresie nauk o zarządzaniu specjalizuje się w komunikacji marketingowej, zarządzaniu relacjami oraz komunikacji interpersonalnej. Dyplomowany profiler behawioralny, certyfikowany ekspert w zakresie mowy ciała oraz mikroekspresji. Ukończyła studia z zakresu analizy behawioralnej i wykrywania kłamstwa, realizowane pod patronatem Organizacji Narodów Zjednoczonych -International Hub on Behavioral Insights to Counter Terrorism. Tytuł dyplomowanego profilera behawioralnego zdobyła w Academy of Behavioural Profiling w Austrii, uzyskała wiele międzynarodowych certyfikatów eksperckich w zakresie profilowania behawioralnego, analizy zachowań, mowy ciała i mikroekspresji oraz analizy lingwistycznej. Jest absolwentką Wydziału Medycznego Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej w Katowicach. W obszarze nauk o zdrowiu specjalizuje się m.in. w medycznych aspektach tatuażu oraz badaniu powikłań i działań niepożądanych po zabiegach kosmetycznych, ze szczególnym uwzględnieniem makijażu permanentnego. Jest biegłym sądowym w tym zakresie.
dr n.med. Beata Malara
Doktor nauk biologicznych w dziedzinie biologia oraz mgr kosmetologii. Ukończyła również dwusemestralne studia podyplomowe z zakresu: Organizacja i zarządzanie przedsiębiorstwem w ŚWSZ w Katowicach. Adiunkt Akademii Górnośląskiej im. Wojciecha Korfantego na Wydziale Medycznym. Prowadzi zajęcia dla studentów kierunków: Kosmetologia, Pielęgniarstwo i Fizjoterapia z przedmiotów: Podstawy receptury kosmetycznej, Receptura kosmetyków i surowce kosmetyczne, Mikrobiologia, Biochemia oraz Biologia z genetyką. Aktualnie prowadzi badania dotyczące roślin leczniczych i kosmetycznych występujących na terenie Masywu Ochodzitej w Beskidzie Śląskim. Interesują ją substancje aktywne zawarte w roślinach i możliwości ich wykorzystania w preparatach kosmetycznych i leczniczych. Wraz ze studentami realizowała projekty badawcze dt. m.in.: kosmetologii onkologicznej, wsparcia kosmetologicznego we współczesnych chorobach cywilizacyjnych, projekt dt. wsparcia kosmetologicznego w terapii trądziku. Jest opiekunem Koła Naukowego „Cosmetology, Cosmetic and Science Association”, działającego w Akademii Górnośląskiej im. Wojciecha Korfantego w Katowicach oraz koordynatorem i wykładowcą Śląskiego Uniwersytetu Dziecięcego Gaudeamus. Prowadzi także wykłady dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz warsztaty dla słuchaczy studiów podyplomowych.
Kierownik Katedry Kosmetologii, kosmetolog, Absolwentka Wydziału Farmaceutycznego Śląskiej Akademii Medycznej i Wydziału Medycznego Akademii Górnośląskiej w Katowicach. W roku 2004 uzyskała stopień naukowy doktora nauk medycznych w dziedzinie biologii medycznej, jest absolwentką studiów podyplomowych w zakresie kosmetologii bioestetycznej na Wydziale Humanistyki i Zdrowia Małopolskiej Wyższej Szkoły Zawodowej w Krakowie oraz Collegium Cosmeticum w Toruniu. Dr n.med. Beata Malara jest wykładowcą akademickim a także autorką ponad 60 prac naukowych opublikowanych w renomowanych czasopismach krajowych i zagranicznych oraz licznych referatów wygłaszanych na konferencjach z zakresu medycyny i kosmetologii. Dr Beata Malara jest czynnym zawodowo kosmetologiem. W pracy zawodowej specjalizuje się przede wszystkim w wykorzystaniu materiałów autologicznych, takich jak osocze bogatopłytkowe, fibryna bogatopłytkowa oraz autologiczny wypełniacz w kosmetologii i medycynie estetycznej oraz przeprowadzaniu nowoczesnych zabiegów przeciwstarzeniowych z wykorzystaniem technik iniekcyjnych.
mgr Grażyna Panek
Wykładowca akademicki na kierunku Kosmetologia w Akademii Górnośląskiej. Kosmetolog - ukończyła studia magisterskie z zakresu Kosmetologii na Wydziale Medycznym AG. Absolwentka Śląskiej Wyższej Szkoły Zarządzania im. gen. Jerzego Ziętka w Katowicach. Właścicielka Dagra Cosmetics, która jest dystrybutorem koreańskich kosmetyków profesjonalnych. Specjalizuję się w pielęgnacji azjatyckiej. W swojej pracy skupiam się głównie na stosowaniu koreańskich zaawansowanych technologicznie produktów i urządzeń poprawiających stan skóry. Interesuje się metodami anty-aging z wykorzystaniem aktywnych substancji zapobiegających starzeniu się skóry. Nieustannie podnosi swoje kompetencje w tej dziedzinie. Jestem uczestniczką wielu konferencji i szkoleń międzynarodowych. Sama organizuje szkolenia popularyzujące wiedzę w zakresie substancji aktywnych i ich zastosowania w pielęgnacji koreańskiej.
mgr Magdalena Bartkowiak
Biolog - absolwentka Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, kosmetolog – ukończyła studia na wydziale Medycznym GWSH, doktorantka Akademii WSB w dziedzinie pedagogiki. Z zamiłowania Trener – absolwentka studiów podyplomowych Trener Biznesu, Szkoły Trenerów Heuresis w Krakowie. Swoimi doświadczeniami oraz zdobytą wiedzą, chcę się z dzielić ze studentami. Nauczyciel akademicki na kierunku kosmetologia, specjalizuje się w kosmetologii profilaktycznej oraz przeciwstarzeniowej.
mgr Maria Żak
Magister kosmetologii, trycholog, absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach oraz Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej w Katowicach. Właścicielka gabinetu kosmetologiczno-trychologicznego w Jaworznie, wykładowca Akademii Górnośląskiej. Członkini Polskiego Stowarzyszenia Trychologicznego oraz International Trichoscopy Society. Specjalizuje się w łączonych terapiach łysienia oraz dermatoz skóry głowy. Nieustannie podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w szkoleniach i sympozjach z zakresu trychologii i kosmetologii w całej Polsce.
mgr Marlena Grzymkiewicz
Właścicielka i zarządzająca salonem fryzjersko-kosmetycznym Martess HAIR&BEAUTY, wykładowczyni w Akademii Górnośląskiej w Katowicach, trenerka oraz organizatorka wydarzeń promujących rozwój osobisty kobiet. Absolwentka kierunków z zakresu kosmetologii estetycznej, zarządzania, finansów i rachunkowości, aktualnie również studentka psychologii. Od wielu lat rozwija swoje kompetencje w obszarze zarządzania jakością w branży beauty oraz personalizacji usług poprzez wykorzystanie sztucznej inteligencji. Autorka publikacji naukowych i prelegentka na międzynarodowych konferencjach, m.in. na temat zarządzania sytuacjami kryzysowymi i roli kompetencji miękkich w branży kosmetycznej. Jej badania koncentrują się na wpływie emocji na zarządzanie doświadczeniem klienta w holistycznych usługach kosmetologicznych. Prywatnie pasjonatka rozwoju lokalnych społeczności, inicjatorka projektu „Kobiecy Bytom” oraz miłośniczka pracy z końmi.
dr n. med. i n. o zdr. Sara Winkler
Kosmetolog, wykładowca akademicki, badacz naukowy Jest absolwentką Wydziału Farmaceutycznego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego oraz studiów podyplomowych z biologii molekularnej na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Od ponad 8 lat pracuje jako wykładowca akademicki, dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem z młodymi adeptami nauk o zdrowiu. Aktywnie uczestniczy w organizacji i prowadzeniu konferencji o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. Jej zainteresowania naukowe koncentrują się na nowoczesnych nośnikach w lekach i kosmetykach – w tym obszarze prowadzi badania naukowe oraz publikuje prace w prestiżowych czasopismach naukowych, zarówno w Polsce, jak i za granicą. Jest autorką kilkudziesięciu publikacji naukowych. Specjalizuje się w laseroterapii oraz kompleksowej opiece nad pacjentami z trądzikiem. Prywatnie pasjonuje się sportami zimowymi, podróżami oraz literaturą biograficzną, która inspiruje ją do dalszego rozwoju osobistego i zawodowego.
mgr inż. Ewelina Sarnowska
Specjalista w dziedzinie kosmetologii estetycznej oraz zarządzania komunikacją marketingową w branży beauty. Doktorantka Akademii Górnośląskiej w Katowicach w dziedzinie nauk o zarządzaniu i jakości. Absolwentka dwóch kierunków studiów magisterskich oraz studiów podyplomowych z zakresu kosmetologii estetycznej oraz trener linergista. Od 2017 roku pracownik dydaktyczny Akademii Górnośląskiej w Katowicach, gdzie prowadzi między innymi zajęcia z zakresu kosmetologii pielęgnacyjnej, leczniczej i estetycznej, alergologii i dermatologii, terapii blizn oraz metod diagnostyki skóry. Doświadczona szkoleniowiec i trener zawodu w Esthetic Institute Szkolenia Estetyczne oraz właścicielka firmy Cosmetologic. Autorka publikacji naukowych dotyczących problemów terapii anti aging w kosmetologii i medycynie estetycznej, a także w zakresie problematyki zastosowania nowych technologii w zarządzaniu komunikacją marketingową. Prelegentka na krajowych i międzynarodowych konferencjach naukowych i branżowych. Specjalizuje się w nowoczesnych metodach terapii skóry. W swojej działalności badawczej i edukacyjnej koncentruje się na integracji nauki z praktyką, podnoszeniu standardów w branży beauty oraz zastosowaniu nowych technologii w zarządzaniu komunikacją marketingową.
dr n. med. Małgorzata Janiczek
Doktor nauk medycznych w dziedzinie nauki o zdrowiu, kosmetolog, absolwentka Wydziału Farmacji Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz studiów doktoranckich na Wydziale Lekarskim, Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Absolwentka studiów podyplomowych Medycyna Prewencyjna i Antystarzeniowa realizowanych przez Międzynarodowe Towarzystwo Medycyny Antystarzeniowej. Adiunkt Akademii Górnośląskiej im. Wojciecha Korfantego na Wydziale Medycznym
Magister Kosmetologii, absolwentka Wyższej Szkoły Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia w Warszawie oraz Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Wykładowca akademicki w zakresie kosmetologii pielęgnacyjnej, upiększającej oraz holistycznej. Łączy wiedzę teoretyczną z jej praktycznym zastosowaniem. Z Akademią Górnośląską związana jest od powstania kierunku Kosmetologia w 2006 jako wykładowca oraz instruktor nauki zawodu. Specjalizuje się w nowoczesnych oraz tradycyjnych technikach manualnych a także aparaturowych poprawiających stan i wygląd skóry. Interesuje się orientalnymi metodami przeciwdziałania objawom starzenia się skóry, które oparte są na holistycznym podejściu do pielęgnacji całego ciała oraz zdrowia.
mgr Alla Adamek
Wykładowca akademicki w zakresie przedmiotów związanych z praktyczną nauką kosmetologii oraz przedmiotów humanistycznych takich jak etyka i estetyka. Magister kosmetologii, absolwentka Wydziału Medycznego w Akademii Górnośląskiej w Katowicach. Kosmetolog z ponad 20-letnim doświadczeniem w zawodzie. Z Akademią Górnośląską związana od 2008 roku. Właścicielka Salonu Piękności, specjalizuje się w kosmetyce białej, masażach kosmetycznych, drenażu limfatycznym oraz innowacyjnych procedurach zabiegowych.
mgr Iwona Bialik- Okopniarek
dr Katarzyna Wytyczak
PARTNER
KOMITET NAUKOWY/ SCIENTIFIC COMMITEE
Aigul Daribekova, candidate of economic sciences, associated professor, associated professor at the department of “Economic of the enterprise”, Karaganda Technical University named after Abylkas Saginov, Karaganda, Kazakhstan
Valeriy Birukov, Doctor of economic sciences, associated professor, Dean of the Engineering economics and management faculty, Karaganda Technical University named after Abylkas Saginov, Karaganda, Kazakhstan
Natalia Metelenko, Dr.Sc. professor, director of the Engineering Institute named after Yu.M. Potebni of the Zaporizhzhia National University, Zaporizhzhia, Ukraine
Levchenko Oleksandr, Dr.Sc., Professor, Acting Head of the Department of Management and Entrepreneurship of the Volodymyr Vynnychenko Central Ukrainian State University, Kropyvnytskyi, Ukraine
Vitlaii Diachek, Candidate of Economic Sciences, Associate Professor, Dean of the Faculty of Economics, V. N. Karazin Kharkiv National University, Kharkiv, Ukraine
Anna Sobczyk-Kolbuch, prodziekan ds. współpracy z zagranicą oraz adiunkt w Katedrze Zarządzania i Marketingu AG, doktor nauk ekonomicznych.
Szymon Wyszyński, doktor nauk o zdrowiu. Wykładowca akademicki, autor wielu wystąpień konferencyjnych, publikacji naukowych, recenzent rozdziałów do monografii naukowych.
Sara Winkler, doktor nauk medycznych i nauk o zdrowiu, kosmetolog, badacz naukowy, absolwentka Wydziału Farmaceutycznego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego oraz studiów podyplomowych z biologii molekularnej na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.
Małgorzata Ruprich, dziekan ds. Kształcenia Podyplomowego oraz Dziekan ds. Kierunku Kosmetologia. Doktor nauk społecznych w dyscyplinie zarządzania i jakości, profesor Akademii Górnośląskiej w Katowicach.
Olena Trokhymets, doktor nauk ekonomicznych, profesor na kierunku Zarządzanie Akademii Górnośląskiej w Katowicach, redaktor naczelny czasopisma naukowo-produkcyjnego „Państwo i Regiony. Seria: Ekonomia i przedsiębiorczość”, pełniący obowiązki redaktora naczelnego elektronicznego czasopisma naukowego „Priazovsky Economic Bulletin”Priazovsky Economic Bulletin (Ukraina).
Agnieszka Adamczyk, doktor nauk medycznych oraz doktor habilitowany w dziedzinie nauk medycznych i nauk o zdrowiu.
Beata Malara, doktor nauk medycznych w dziedzinie biologii medycznej, absolwentka studiów podyplomowych w zakresie kosmetologii bioestetycznej na Wydziale Humanistyki i Zdrowia Małopolskiej Wyższej Szkoły Zawodowej w Krakowie.
Katarzyna Wytyczak, doktor nauk biologicznych w dziedzinie biologia oraz mgr kosmetologii. Adiunkt Akademii Górnośląskiej im. Wojciecha Korfantego na Wydziale Medycznym.
KOMITET ORGANIZACYJNY/ ORGANIZING COMMITEE
Marlena Grzymkiewicz, wykładowca akademicki, trenerka oraz organizatorka wydarzeń promujących rozwój osobisty kobiet. Absolwentka kierunków z zakresu kosmetologii estetycznej, zarządzania, finansów i rachunkowości, aktualnie również studentka psychologii.
Sara Winkler, doktor nauk medycznych i nauk o zdrowiu. Kosmetolog, wykładowca akademicki, badacz naukowy. Absolwentka Wydziału Farmaceutycznego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego oraz studiów podyplomowych z biologii molekularnej na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.
Dane do płatności:
Akademia Górnośląska im. Wojciecha Korfantego w Katowicach
Numer konta bankowego: 82 1050 1214 1000 0090 8200 0671
Tytuł: "Imię i nazwisko - Konferencja 19.05.2025 "
Formularz uczestnictwa:
Participation form:
kontakt: marlena.grzymkiewicz@akademiagornoslaska.pl sara.winkler@akademiagornoslaska.pl